قطعه ی “دور دور” گروه دنگ شو

  • نویسنده : یاسمن ذوالفقاری
  • موضوع : اخبار موسیقی

قطعه ی “دور دور” اثری از صبا صمیمی و طاها پارسا،اعضای گروه ‘دنگ شو’ است که به صورت تک آهنگ از سوی موسسه فرهنگی هنری “ندای ملکوت سروشان” منتشر می شود.
در بخش تنظیم و میکس و مسترینگ این قطعه ‘پویا معمارزاده’ با ایشان همکاری کرده است.

صبا صمیمی در گوفت و گویی کوتاه با خبرنگار ما ضمن بیان اینکه این قطعه قرار بوده است در غالب تیتراژ یک برنامه ی تلویزیونی شنیده شود اما به دلایلی این اتفاق صورت نگرفته تصریح کرد که ترانه ی این قطعه نیز دچار تغییراتی نسبت به ترانه تیتراژ شده است.
وی افزود: “شعر این قطعه برای قشر کودک بود که ما آن را به صورت عاشقانه تغییر داده ایم.در واقع شعر را از حالت کودکانه خارج کردیم و ‘طاها پارسا’ ملودی آن را تغییر داد و به من کمک کرد که این قطعه حس و حالی عاشقانه داشته باشد.
همچنین بخشی از ترانه که توسط طاها پارسا خوانده می شود نیز برگرفته از یک شعر قدیمی است که ترانه اصلی ما تلفیقی متفاوت از این دو شعر است.

شایان ذکر است که “صبا صمیمی” یکی از نوازندگان اصلی گروه پرمخاطب ‘دنگ شو’ است،که خوانندگی را برای نخستین بار در قطعه “دور دور” تجربه کرده است.

وی در ارتباط با چگونگی آغاز خوانندگی در کنار نوازندگی افزود:”من همیشه عاشق نوازندگی بوده ام و به نظرم نوازندگی همیشه به گونه ای بخشی از وجود آدم را درگیر می کند که بعید می دانم هیچ کار دیگری در موسیقی؛حتی خوانندگی؛بتواند این کار را انجام دهد.
بخش دیگر هم این بود که به خوانندگی علاقه ای نداشتم و یا اینکه بهتر بگویم،تصورم قبل از اجرای این کار این بود که علاقه ای در من برای خوانندگی وجود ندارد،اما از زمانی که به شکل جدی درگیر این کار شدم احساس میکنم علاقه ی بیشتری به این حرفه دارم و “دور دور” ابتدای راه من است.
در طی سال ها همیشه دوستان و همکاران، من را به خواندن تشویق می کردند.حتی شایان و طاها همیشه تشویق می کردند که کلاس بروم و خواندن را به شکل حرفه ای دنبال کنم،حتی برای خود گروه ‘دنگ شو’،اما من به همان دلیل که فکر میکردم علاقه ای ندارم به سمت این کار نرفتم.
قطعه ی “دور دور” نیز که منتشر می شود هم به صورت اتفاقی شکل گرفت.
این کار همکاری جدیدی است که با طاها پارسا آغاز کرده ایم و امیدوارم که مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد و برای آن ها خاطره ساز شود.”

هم اکنون می توانید قطعه ی “دور دور” که به همت موسسه “ندای ملکوت سروشان” منتشر شده و نخستین همکاری صبا صمیمی و طاها پارسا در زمینه ی خوانندگی است را از تمامی سایت موسیقی پژواک شنونده باشید و دریافت نمایید.

دیدگاه مورد نظر خود را ارسال نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *